
Zgodovina
Leta 1946 je Ekonomska fakulteta, takrat kot Gospodarska fakulteta, odprla vrata prvi generaciji študentk in študentov. Prvi letnik je obiskovalo 348 študentov.
Danes je Ekonomska fakulteta osrednja slovenska izobraževalno-raziskovalna inštitucija na področju ekonomije in poslovnih ved ter mednarodno uveljavljena šola, ki dosega najvišje kakovostne standarde na področju poslovno-ekonomskega izobraževanja.
Vabimo vas na vznemirljivo pot po njeni zgodovini.
1946
Z odlokom slovenske vlade, ki jo takrat vodi Boris Kidrič, se 8. marca 1946 v okviru Univerze v Ljubljani ustanovi Gospodarska fakulteta s sedežem na Gregorčičevi ulici 27 v Ljubljani. Kot “plod tedanjih razmer, ki so kipele po novem, razmer, ki so hotele prav tako hitro nadoknaditi vse zamujeno in dokazati našo sposobnost samostojnega razvoja, pa tudi kot posledica neke žeje študentov po »našem znanju«” (Janko Potočnik).
Prva generacija – 348 študentov – začne s študijem v letnem semestru šolskega leta 1945/46, prvi dekan, prof. ing. Dragutin Gustinčič, je takrat edini stalno nastavljeni profesor.
Druga generacija, ki šteje 567 študentov, začne študirati jeseni 1946, v zimskem semestru šolskega leta 1946/47.
1950
Fakulteta se iz Gospodarske preimenuje v Ekonomsko fakulteto.
1950
Izhajati začne Ekonomska revija pri Zvezi ekonomistov Slovenije. Pod tem naslovom izhaja do 1990, od leta 1991 pa kot Slovenska ekonomska revija. Leta 1999 se preoblikuje v sodobno znanstveno periodično publikacijo z naslovom Economic and Business Review (EBR) in ima mednarodni ured-
niški odbor.
Ob ustanovitvi fakultete začne delovati tudi prva študentska organizacija. Od samega začetka študenti aktivno sodelujejo pri delovanju fakultete, njenih povezavah z Univerzo v Ljubljani in družbeno-političnem dogajanju. Sodelujejo v številnih delovnih akcijah obnove Jugoslavije, med drugim pri gradnji proge Brčko-Banovići (1946), proge Šamac-Sarajevo (1947), pri gradnji Študentskega naselja v Ljubljani, Novega Beograda, Ceste bratstva in enotnosti ter drugje.
1953
Študenti Ekonomske fakultete se vključijo v AIESEC, mednarodno organizacijo študentov ekonomije. V začetku je fakulteta letno dobivala le štiri do pet tujih praks in konkurenca za ta mesta »je bila izredno huda, saj so te prakse takrat pomenile edino možno pot v svet« (dr.Danijel Pučko). Že leta 1957 je število narastlo na 25 AIESEC praks, v začetku 60. let pa na 35 do 45 tujih praks.
1954
Leta 1954 se Ekonomska fakulteta združi s Pravno fakulteto in do leta 1957 deluje kot Pravno-ekonomska fakulteta, ki jo kot dekan vodi prof. Jože Goričar.
1954
Fakulteta začne izvajati doktorski študijski program.
1955
Začetki fakultetne knjižnice segajo v leto 1947. Leta 1955 je odprta čitalnica Centralne ekonomske knjižnice, kar je začetek današnje najpomembnejše ekonomske knjižnice v Sloveniji.
Nazaj Na vrh
1958
Ekonomska fakulteta podeli prvi doktorat s področja ekonomskih znanosti dr. Francetu Černetu.
1960
Jeseni 1960 Ekonomska fakulteta skupaj z večino fakultet Univerze v Ljubljani uvede stopenjski študij in s tem specializacijo študija že na 1. stopnji študija. Ta učni načrt traja do jeseni 1965 in uvedbe enotnega programa v 1. letniku in delitvi na ekonomsko in poslovno smer v 2. letniku.
1961
Od leta 1961 Centralna ekonomska knjižnica hrani vsa diplomska dela, ki jih morajo v skladu s študijskim načrtom od leta 1961 študenti izdelati in uspešno braniti za pridobitev naziva diplomirani ekonomist.
1961
V študijskem letu 1960/61 Ekonomska fakulteta uvede štirisemestrski podiplomski študij in sicer prvo leto iz zunanje trgovine in iz operacijskih ra- ziskav, naslednje leto še iz ekonomike podjetij in v šolskem letu 1963/64 iz ekonomske analize. S tem fakulteta nastavi štiri osnovna področja podiplomskega študija.
1961
Ustanovitev Inštituta za ekonomiko, statistiko in demografijo (IESD) pomeni prvo integracijo raziskovalnega dela, ki je pred tem potekalo v okviru treh inštitutov – Inštituta za politično ekonomijo, Inštituta za ekonomiko in organizacijo podjetij in Statističnega inštituta. IESD se leta 1969 reorganizira v Raziskovalni center ekonomske fakultete (RCEF), ki ob nastanku združuje 6 inštitutov in 2 raziskovalna seminarja.
1962
V leto 1962 segajo prvi dogovori o sodelovanju s Podiplomsko poslovno šolo v Bloomingtonu Univerze v Indiani.
Nazaj Na vrh
1967
Leta 1967 začne fakulteta izvajati prve programe »za potrebe gospodarske prakse«. Do leta 1972 potekajo v okviru Inštituta za ekonomiko in organizacijo podjetja, sprva v obliki krajših seminarjev za vodstvene kadre v podjetjih. Gonilna sila teh izboraževanj je dr. Ivan Turk, pobudnik in nato vodja prvega magistrskega študija iz organizacije in vodenja podjetij, ki je zaživel leta 1969.
1969
Začetek uradnega sodelovanja s Podiplomsko poslovno šolo v Bloomingtonu Univerze v Indiani. Začetnim enomesečnim gostovanjem ameriških profesorjev so sledile številne oblike sodelovanja in izmenjav, od obiskov in ekskurzij ameriških študentov do enosemestrskih izmenjav ameriških in slovenskih študentov. Obenem z dragocenimi izkušnjami je to sodelovanje Ekonomski fakulteti ustvarilo tudi ugled v svetu.
1969
Ustanovljen je Raziskovalni center Ekonomske fakultete (RCEF), ki je še danes osnovna organizacijska enota za raziskovalno dejavnost na fakulteti. Nastal je iz tedanjega Inštituta za ekonomiko, statistiko in demografijo (IESD).
1969
Ustanovljen je prvi podiplomski študij poslovnih ved iz organizacije in vodenja podjetij.
1971
Leta 1971 Pedagoško-znanstveni svet sprejme predlog gradnje novega poslopja Ekonomske fakultete z lokacijo za Bežigradom. Temeljni kamen je položen 9. oktobra 1974, glavni projektant, prof. dr. Jože Koželj, za projekt prejme več priznanj, med drugim plaketo Univerze v Ljubljani „za izredne zasluge pri reševanju prostorskega razvoja Univerze v Ljubljani“. Gradnja se zaključi leta 1976.
1972
Leta 1972 nastane Izobraževalni center Ekonomske fakultete (ICEF), ki organizira vrsto tečajev, seminarjev in posvetovanj za zaposlene v podjetjih, za potrebe določenih podjetij, pa tudi seminarje odprtega tipa. ICEF se leta 1989 preoblikuje v CISEF (Center za strokovno izpopolnjevanje in svetovalno dejavnost Ekonomske fakultete).
Nazaj Na vrh
1976
Fakulteta se z vsemi dejavnostmi preseli v prostore novega poslopja na Kardeljevi ploščadi za Bežigradom in študijsko leto 1976/77 začne v novih prostorih. Fakultetni svet sprejme sklep o poimenovanju Ekonomske fakultete po Borisu Kidriču – Ekonomska fakulteta Borisa Kidriča – to ime fakulteta obdrži do leta 1991.
V novem poslopju Ekonomske fakultete ima svoje prostore tudi Računalniški center Univerze, ki je bil ustanovljen 1972.
1978
Od leta 1978 ima Ekonomska fakulteta vzpostavljeno založniško dejavnost, ki zagotavlja izdaje učbenikov in gradiv za študijsko ter raziskovalno dejavnost. Založniška dejavnost si prizadeva zagotoviti osnovno študijsko literaturo v slovenskem jeziku za vsa disciplinarna področja fakultete. Ta cilj doseže skoraj v celoti že v štirih desetletjih obstoja. Obenem z vsebinskim razvojem študijskih gradiv in znanstvenih publikacij se sistematično razvijajo tudi oblikovanje, tehnična in tiskarska priprava.
1979
Nastanek prvega knjižničnega računalniškega kataloga in baze podatkov EKOSIC.
Nazaj Na vrh
V študijskem letu 1988/89 pride v Ljubljano prva skupina 10 ameriških dodiplomskih študentov na enosemestrski študij »Special Program in East and West European Economies for Foreign Students«. Program uspešno poteka 3 leta in se po osamosvojitvi Slovenije razvije v »Ljubljana Summer Program«.
1989
Začetek prvega podiplomskega študijskega programa v angleškem jeziku (magistrski MBA) v sodelovanju z Mednarodnim centrom za promocijo podjetij (ICPE).
1989
ICEF se preoblikuje v Center za strokovno izpopolnjevanje in svetovalno dejavnost EF (CISEF) in začne delovati s profesionalno ekipo. V naslednjih letih se število seminarjev in delavnic razmahne in pokriva področja od ekonomike, financ, bančništva, organizacije, strateškega managementa, marketinga, računovodstva in analize, upravljanja s človeškimi viri do tujih jezikov.
1989
Ustanovljena je Galerija CEK, ki v 25 letih kontinuiranega dela postane ena pomembnejših slovenskih galerijskih ustanov.
1989
Fakulteta opremi prvo računalniško učilnico, namenjeno študentom, leta 1990 drugo in tretjo, 1993 četrto in 1995 peto računalnico (s po 16 + 1 delovnimi mesti). Leta 1995 je v knjižnici odprta prva računalnica za individualno delo študentov. Do konca leta 1997 so vse računalnice, mnoge predavalnice, knjižnica in vsi kabineti povezani s sodobnim ISDN telefonskim in Ethernet računalniškim omrežjem.
1990
Komisija Evropske skupnosti podeli posebni organizacijski enoti v okviru CEK naslov in status Evropskega dokumentacijskega centra (EDC). Od leta 1995 ima EDC polni status pooblaščenega dokumentacijskega in depozitarnega centra za gradiva in dokumente Evropske unije v Sloveniji.
1990
Takoj po letu 1991 se začne fakulteta vključevati v mednarodne programe (TEMPUS, PHARE, CEEPUS, PRAGMA) in podpiše več pomembnih bilateralnih sporazumov (Barcelona, Bristol, Bratislava, Split, Indiana).
1992
CEK postane polnopravna članica European Business Schools Librarians' Group (EBSLG).
1993
Zaključi se prenova učilnic in gradnja novih predavalnic – Lila in Plave dvorane, ki sta opremljeni z najsodobnejšo didaktično opremo. Plava dvorana ima poleg belih tabel, ki so takrat še redkost, tudi vrhunsko ozvočenje in projektor Barco.
1993
Začetek rednega Konzorcijskega magistrskega študija MscBa v Radovljici.
1994
Akreditacija štiriletnega študijskega programa Visoka poslovna šola (VPŠ). Do leta 1995 je program Poslovne šole 2-letni, s študijskim letom 1995/96 se začne izvajati štiriletni program Visoke poslovne šole, ki traja 7 semestrov.
1994
Fakulteta se vključi v pilotni projekt PHARE, namenjen razvoju izobraževanja na daljavo, in postane nacionalni koordinator za študij na daljavo za Slovenijo. V študijskem letu 1995/96 začne fakulteta izvajati program Visoke poslovne šole v obliki študija na daljavo, prvo leto v treh študijskih centrih, v naslednjih letih v 7 študijskih centrih po Sloveniji.
1995
Fakulteta z ustanovitvijo Podatkovno analitičnega servisa Ekonomske fakultete (PASEF) in drugimi aktivnostmi omogoči raziskovalcem organiziran dostop do podatkovnih baz, ki so osnova za mnoge raziskovalne projekte. V letu 1996 je dosežen tudi dolgo načrtovani cilj – vsak raziskovalec ima osebni računalnik priključen na omrežje EF in prek njega v svet.
Nazaj Na vrh
1996
Ekonomska fakulteta začne magistrski MBA v angleškem jeziku izvajati poleg izvedbe na ICPE v Ljubljani tudi v New Dehliju, Indija, od 1996 do 2001 za Indian Oil Corporation. V Indiji študij uspešno zaključi 162 študentov, v vseh 22 letih pa na tem programu v Sloveniji in Indiji diplomira 632 študentov, od tega 81 % Indijcev, 12 % Slovencev in 17 % študentov drugih narodnosti.
1997
Fakulteta vzpostavi INTRANET, interni informacijski sistem za zaposlene na fakulteti. Istega leta se vzpostavi tudi sistem za prijavljanje na izpite preko interneta.
1998
Aktivna vključitev CEK v slovenski vzajemni sistem COBISS.
1999
Fakulteta zaradi vse večjega obsega sodelovanja s tujino in vključevanja v evropske projekte ustanovi Mednarodno pisarno. Tega leta ima fakulteta 6 mednarodnih pogodb z univerzami iz 4 držav, v tujino odide prvih 17 Erasmus študentov.
1999
Ekonomska fakulteta v sodelovanju s Časnikom Finance in
tedanjo Zvezo ekonomistov Slovenije organizira prvo Poslovno konferenco Portorož, ki kmalu preraste v osrednji gospodarski dogodek v državi. Temeljno poslanstvo konference sta izobraževanje poslovnežev in interaktivna izmenjava znanj, izkušenj, mnenj in pogledov na aktualna gospodarska in poslovna vprašanja v širšem gospodarskem prostoru.
1999
Slovenska ekonomska revija se preoblikuje v sodobno znanstveno periodično publikacijo z naslovom Economic and Business Review (EBR) in ima mednarodni uredniški odbor.
Od leta 2010 jo izdaja Ekonomska fakulteta kot prosto dostopno revijo na spletu s tremi angleškimi in slovensko številko v vsakem letniku. EBR je osrednja slovenska znanstvena revija na področju ekonomskih in poslovnih ved. Revija objavlja teoretične in empirične raziskovalne izsledke domačih in tujih avtorjev s področja ekonomskih ter poslovnih ved, ki obravnavajo problematiko v slovenskem, širšem evropskem in svetovnem prostoru.
2000
Ustanovitev Centra za razvoj in svetovanje študentom (CERŠ – Karierni center), ki začne sistematično skrbeti za vse vidike poklicnega in osebnega razvoja študentov ter njihovega vključevanja v poslovno okolje: delavnice, svetovanje, študentsko tutorstvo, strokovne prakse, sodelovanje s podjetji, oglaševanje zaposlitev in podobno.
2000
Začetek poletne šole »Take the Best from East and West«. Na prvi poletni šoli sodeluje 35 študentov iz 5 držav nekdanje Jugoslavije. Že naslednje leto, julija 2001, poletna šola poveže 38 študentov iz 14 držav.
Nazaj Na vrh
2001
Vključevanje v evropske programe pripelje do izvedbe prvih predmetov v angleškem jeziku tudi na dodiplomski stopnji.
2001
Za potrebe sistematičnega spremljanja kakovosti in pedagoškega izobraževanja fakulteta ustanovi Pedagoški center (PEC), ki v začetku združuje Center za kakovost pedagoškega dela, Center za pedagoško-andragoško izobraževanje in svetovanje ter Center za poslovne primere in projekte. Pedagoški center se razvija izredno dinamično in sledi razvoju dejavnosti na fakulteti. Leta 2009 se preoblikuje v Službo za kakovost (SLK).
2002
Pridobitev prve mednarodne akreditacije TedQual, ki jo podeljuje Svetovna turistična organizacija (UNWTO — United Nations World Tourism Organisation). Pomeni priznanje za kakovost, učinkovitost in relevantnost turističnih študij z vidika pedagoškega procesa (akademski sektor), študentov ter zunanjih partnerjev v javnem in zasebnem sektorju. Fakulteta je ponovno akreditirana leta 2013.
2002
Fakulteta ustanovi Službo za informatiko, ki skrbi za učinkovito in celovito informacijsko podporo vsem organizacijskim enotam, strokovnim službam in zaposlenim na fakulteti. Sočasno začne delovati Služba za pomoč uporabnikom (Helpdesk), ki zagotavlja tehnično pomoč pri uporabi strojne in programske opreme.
2002
Ustanovitev Sveta Ekonomske fakultete, ki ga sestavlja 16 uglednih slovenskih gospodarstvenikov.
2002
Postavitev lastnega internetnega portala za študente »Student-net«, ki študentom omogoča preko enotne vstopne točke dostop do vsebin in orodij, ki jih potrebujejo pri študiju, komunikacijo s pedagogi in dostop do raziskovalnih podatkov. V prvih treh tednih Student-net uporabi 7250 študentov, vsak v povprečju 9-krat.
2002
Začetek konzorcijskih podiplomskih študijskih programov, ki pomenijo nov pristop in obliko podiplomskega študija s tesnim povezovanjem izkušenj iz gospodarstva in teorije znanosti. Štiri uspešna slovenska podjetja – Kolektor, Cimos, Iskra Avtoelektrika in Domel – so sklenila z Ekonomsko fakulteto partnerstvo, se povezala v konzorcij in prispevala svojo skupino obetavnih sodelavcev v dvoletni magistrski študij.
2003
Začetek prvega mednarodnega programa dvojnih diplom podiplomskega študija (Double Degree program) v sodelovanju z Univerzo na Reki, Hrvaška. Gre za kombiniran študijski program, ki vodi do dveh diplom na dveh univerzah. Fakulteta danes izvaja program dvojnih diplom z 9 partnerskimi šolami iz 7 držav.
2003
Prva študentska poslovna konferenca (ŠPK), organizirana z namenom, da študenti in diplomanti kolegom in poslovnemu svetu predstavijo inovativnost svojih idej, rezultate svojega dela in se srečajo s predstavniki podjetij. ŠPK v naslednjih 10 letih preraste v vseslovenski in mednarodni dogodek, ki vključuje vse poslovne šole v Sloveniji.
2005
Vpis v nove bolonjske študijske programe.
2005
Začetek prvega podiplomskega programa v tujini – International Business Academy (IBA) v Skopju, Makedonija.
Nazaj Na vrh
2006
Mednarodna pisarna ima 133 mednarodnih pogodb s šolami iz 33 držav. V tem letu odide na izmenjavo 261 slovenskih študentov, iz tujine pride na Ekonomsko fakulteto 194 študentov.
Poletne šole se tega leta udeleži 49 študentov iz 17 držav.
2006
Pridobitev akreditacije EQUIS (the European Quality Improvement System) pomeni uvrstitev med najboljše in najkakovostnejše poslovne šole v svetovnem merilu. Akreditacija, ki jo podeljuje Evropsko združenje poslovnih šol – EFMD (European Foundation for Management Development), potrjuje odličnost na področjih vodenja institucije in ustvarjanja učnega okolja, internacionalizacije, pa tudi družbene odgovornosti ter povezav s poslovnim svetom. Fakulteta je ponovno akreditirana leta 2009, 2012 in 2015.
2006
Zgrajeno je brezžično omrežje s prostim dostopom do interneta, ki pokriva celotno fakulteto in je prvo tako veliko omrežje na naši univerzi.
2008
Začetek bolonjskega doktorskega programa in izvedbe predmetov v angleškem jeziku na vseh treh stopnjah študija.
2008
Ekonomska fakulteta je uvrščena med tri najboljše poslovne šole v vzhodni Evropi po izboru Eduniversal, uradnem izboru 1000 poslovnih šol, ki so dosegle mednarodni in nacionalni ugled.
2010
Pridobitev akreditacije AACSB, ki jo podeljuje ameriška organizacija AACSB International (The Association to Advance Collegiate Schools of Business). Združenje vključuje 1200 institucij iz 74 držav in temelji na zavezanosti k doseganju visoke kakovosti in nenehnemu napredku v poslovnem izobraževanju. Marca 2015 je fakulteta uspešno reakreditirana.
2010
Začetek delovanja Konfucijevega inštituta, ki kot neprofitna organizacija deluje pod okriljem Državnega urada za kitajski jezik v Pekingu. Inštitut je bil ustanovljen z namenom poučevanja kitajskega jezika in spoznavanja kitajske kulture, obenem pa deluje na najvišji akademski ravni v sodelovanju s Shanghai University of International Business and Economics (SUIBE). Konfucijev inštitut v Ljubljani je edini poslovni inštitut v tem delu Evrope.
2010
Ekonomska fakulteta je podpisnik Načel za odgovorno izobraževanje na področju managementa – Principles for Responsible Management Education (PRME).
Nazaj Na vrh
Mednarodna pisarna ima leta 2011 sklenjenih 176 mednarodnih pogodb s šolami iz 38 držav. V tem letu odide na izmenjavo 238 slovenskih študentov, iz tujine pride na Ekonomsko fakulteto 318 študentov. Obenem z mednarodnimi izmenjavami študentov intenzivno potekajo učiteljske izmenjave (od 2006) in od leta 2012 izmenjave zaposlenih v strokovnih službah..
2011
Ustanovljen je Center poslovne odličnosti Ekonomske fakultete (CPOEF), ki nadaljuje delo CISEFa, predvsem pa po zgledu najboljših svetovnih poslovnih šol celovito poveže dejavnosti fakultete na področjih poslovnega izobraževanja (FELU MBA, seminarji in delavnice, poslovne akademije, izobraževanje za zaključene skupine), organizacije dogodkov in konferenc (mednarodne konference, poslovne konference, okrogle mize, predavanja vrhunskih strokovnjakov), raziskovalne in svetovalne dejavnosti ter Alumni EF (z več kot 10.00 člani, povezanimi v široki paleti dogodkov in dejavnosti).
Od leta 2011 fakulteta vse svoje dejavnosti osmišljeno povezuje z načeli družbene odgovornosti in integritete. Etična komisija Ekonomske fakultete začne z letom 2013 projekt Naše vrednote, katerega cilj je za člane akademske skupnosti EF – torej vse zaposlene in študente – ustvariti delovno okolje in vzdušje, kjer bodo znanje, sodelovanje, odgovornost, integriteta in akademska svoboda živo prisotne in samoumevne v vseh odnosih in dejavnostih.
2011
S priklopom sončnih celic, ki jih je fakulteta postavila na svojih strehah, postane EF prva fakulteta v Sloveniji, ki skrb za okolje nadgrajuje tudi z izkoriščanjem sončne energije.
2012
Centralna ekonomska knjižnica je celovito prenovljena, knjižnično gradivo je postavljeno v prosti pristop. Leta 2016 CEK razpolaga s skoraj 250.000 naslovov knjig in serijskih publikacij, omogoča dostop do več kot 20 e-virov in podatkovnih zbirk in nudi številna čitalniška mesta ter »kocke znanja« z vgrajenimi zasloni za skupinsko delo študentov.
2012
Z ustanovitvijo kluba Beta Gamma Sigma (BGS) postane EF prva šola v regiji, ki svojim diplomantom ponuja enake možnosti, kot jih v mednarodnem okolju uživajo najuspešnejši študenti AACSB akreditiranih šol. Beta Gamma Sigma je bil ustanovljen leta 1913 v ZDA, njegovo poslanstvo je nagraditi akademsko odličnost ter preko mreženja in ustvarjanja različnih priložnosti spodbujati osebni in strokovni razvoj svojih članov. V prvem letu se je v klub BGS včlanilo 165 članov, v letu 2016 je članov že 585.
2014
Fakulteta iz sredstev Kohezijskega sklada pridobi 1,6 mio EUR sredstev za izvedbo projekta energetske sanacije. Prenova se konča v letu 2014, na osnovi testnih rezultatov in potrebnih uskladitev se v letu 2016 začnejo izvajati postopki aktivnega ravnanja z energijo.
2014
Podiplomski program Mednarodno poslovanje dobi certifikat CeQuInt (Certificate in Quality Internationalisation) na področju kakovosti internacionalizacije, ki ga podeljuje European Consortium for Accreditation (ECA).
70 let razvoja, prizadevanj in rasti je leta 2016 okronanih z akreditacijo združenja AMBA (Association of MBAs) za program FELU MBA. Akreditacija predstavlja najvišji standard uspešnosti v podiplomskem poslovnem izobraževanju.
S tem postane Ekonomska fakulteta trojno mednarodno akreditirana šola – »trojno krono« predstavljajo akreditacije EQUIS, AACSB in AMBA – in se uvrsti med 1 % najboljših poslovno-ekonomskih šol na svetu, ki izpolnjujejo standarde kakovosti treh najuglednejših akreditacijskih organov: EQUIS (Bruselj), AACSB (Tampa, ZDA) in AMBA (London).
Nazaj Na vrh
2017
Evropska komisija skupni magistrski program Turistični management (angleško: European Master in Tourism Management – EMTM) izbere za »zgodbo o uspehu«. Program kot »zgodba o uspehu« izstopa s svojim vplivom, prispevkom k oblikovanju politik, inovativnimi rezultati in kreativnim pristopom ter je inspiracija ostalim.
2017
Ekonomska fakulteta slavnostno vzpostavi Listino raznolikosti Slovenija, ki jo podpiše prvih 59 slovenskih organizacij, med njimi tudi Ekonomska fakulteta.
2018
Magistrski program »International Master in Business and Organisation (IMB)« je prvič uvrščen na prestižno lestvico Financial Times med najboljše magistrske programe »Master in Management« na svetu.
2018
Ekonomska fakulteta se kot edina poslovno-ekonomska šola iz Slovenije prvič uvrsti med 95 najboljših poslovnih šol v Evropi po lestvici Financial Times. Financial Times s tem Ekonomsko fakulteto in Slovenijo postavi na zemljevid najkakovostnejšega poslovnega izobraževanja.
2019
Do sedaj uveljavljeno ime v angleščini “University of Ljubljana, Faculty of Economics” zamenjamo z ”University of Ljubljana, School of Economics and Business“. Skrajšana oblika novega naziva ima kratico SEB LU.
2019
Že dvajsetič odpremo vrata poletni šoli »Ljubljana Summer School, Take the Best from East & West«. V dvajsetih letih smo gostili več kot 4.000 študentov. Ljubljanska poletna šola se tako uvršča med največje poletne šole s področja poslovnih in ekonomskih ved v Evropi.
2020
Večletne učinkovite priprave na uvedbo kombiniranega učenja in poučevanja nam omogočijo, da ob izbruhu covida-19 prenos celotnega učnega procesa na splet opravimo v le nekaj dneh. V času koronakrize strokovnjaki Ekonomske fakultete pomembno
prispevajo k razumevanju aktualnega dogajanja. Ekonomska fakulteta in Center poslovne odličnosti (CPOEF) v 31 dneh izvedeta več kot 43 različnih odprtih spletnih seminarjev s 70 govorniki in več kot 30.000 udeleženci.
2021
Fakulteta zaradi celovitega, sistematičnega in premišljenega pristopa h komuniciranju družboslovja in ekonomije prejme nagrado Prometej znanosti za odličnost v komuniciranju s strani Slovenske znanstvene fundacije.