
Akademski zbor
Predsednica: prof. dr. Nevenka Hrovatin
Akademski zbor sestavljajo vsi visokošolski učitelji, znanstveni delavci in sodelavci, ki so zaposleni na EF.
Pri delu Akademskega zbora sodelujejo brez glasovalne pravice predstavniki študentov, pri čemer je zgornja meja števila predstavnikov članov Akademskega zbora iz vrst študentov v skladu z minimalnim obsegom številčnosti predstavnikov študentov v Akademskem zboru, kot to določa Statut UL, postavljena na petino članov Akademskega zbora. Odsotnost študentov na sejah Akademskega zbora ne vpliva na sklepčnost Akademskega zbora, če so študenti na seje pravilno vabljeni in je njihova odsotnost neupravičena. Predstavnike študentov v Akademskem zboru izvoli Študentski svet. Mandatna doba predstavnikov študentov je eno leto. Pri delu Akademskega zbora z glasovalno pravico sodelujejo vsi predstavniki strokovno-administrativnih in tehničnih delavcev, zaposlenih na EF.
Seje Akademskega zbora sklicuje in vodi predsednik Akademskega zbora.
Predsednika Akademskega zbora izvoli Akademski zbor, na predlog dekana, izmed visokošolskih učiteljev – članov Akademskega zbora. Mandatna doba predsednika Akademskega zbora je štiri leta in predsednik je lahko po preteku mandata znova izvoljen. Akademski zbor se sestane najmanj enkrat letno. Sklic Akademskega zbora lahko predlagajo dekan, Senat, Upravni odbor ali Študentski svet.
Akademski zbor je sklepčen, če je na seji navzoča več kot polovica članov, ki izhajajo iz vrst zaposlenih na UL EF.
Akademski zbor sprejema poročila in sklepe z večino glasov zaposlenih članov, pri čemer imajo glasovi članov Akademskega zbora različne ponderje glede na določila o sestavi Akademskega zbora, kot izhajajo iz Statuta Univerze v Ljubljani. Tako ima skupina članov Akademskega zbora iz vrst strokovno-administrativnih in tehničnih delavcev 25 odstotkov vseh glasov, delež glasov visokošolskih učiteljev, znanstvenih delavcev in sodelavcev pa je 75 odstotkov vseh glasov.
Akademski zbor na predlog kateder in izobraževalne enote na tajnih volitvah voli člane Senata iz vrst visokošolskih učiteljev in/ali znanstvenih sodelavcev, pri čemer imajo pravico glasovanja samo člani Akademskega zbora, ki prihajajo iz vrst pedagogov, raziskovalcev ter strokovnih delavcev.
Strokovno, administrativno in tehnično pomoč Akademskemu zboru nudi Tajništvo.