
Skupaj za zeleno prihodnost
Na Ekonomski fakulteti si prizadevamo širiti obzorja v nenehno spreminjajočem se okolju ter razvijati usposobljenost in integriteto za družbeno odgovorno obvladovanje poslovnih in ekonomskih izzivov v duhu trajnostnega razvoja. Zavedamo se, da v naših prizadevanjih za bolj odgovorno in trajnostno družbo ne moremo uspeti sami, temveč lahko uspemo samo v močno povezani skupnosti. Zato se povezujemo in hkrati ustvarjamo pogoje, v katerih imajo lahko naša skupna prizadevanja večji vpliv na grajenje zelene prihodnosti.
Gibanje PRME, ki temelji na šestih načelih: namen, vrednote, metode, raziskovanje, sodelovanje in medsebojni dialog, spodbuja poslovne šole k vključevanju konceptov trajnostnega razvoja in družbene odgovornosti v izobraževalne in raziskovalne dejavnosti. Glavni cilj gibanja je razvoj nove generacije poslovnih voditeljev, ki bodo kos zapletenim izzivom, s katerimi se soočajo podjetja in družba v 21. stoletju.
V sklopu PRME poslovne šole in univerze po vsem svetu stremijo k postopnemu prilagajanju svojih programov, raziskovalne dejavnosti, metod poučevanja in institucionalnih strategij novim poslovnim izzivom in priložnostim.
Poročila PRME
Poročila o napredku Ekonomske fakultete kažejo dosežke fakultete v zvezi z izvajanjem načel PRME. Načela odgovornega izobraževanja se odražajo v poslanstvu, viziji in vrednotah fakultete ter so vključena v učne načrte predmetov.
Preberite PRME poročilo 2020 - 2022
Decembra 2021 smo postali podpisniki Glasgowske deklaracije: Podnebni ukrepi v turizmu. S podpisom smo se zavezali, da bomo aktivno prispevali k boju proti podnebnim spremembam ter spodbujali trajnostni razvoj turizma in zmanjševanje izpustov do leta 2050.
Turistični programi UL EF so že od leta 2002 akreditirani pri Svetovni turistični organizaciji Združenih narodov (STO ZN) s certifikatom UNWTO.TedQual in vključujejo cilje trajnostnega razvoja v učne načrte, raziskave in svetovalne aktivnosti. Fakulteta načrtuje širitev teh dejavnosti ter organizacijo seminarjev o razširjanju zavez deklaracije za študente, javnost in načrtovalce turizma.
Leta 2022 je Ekonomska fakulteta prvič po podpisu oddala Podnebni akcijski načrt (Climate action plan) in tako sprejela ukrepe s področja trajnostnega razvoja.
-
800+
podpisnikov Glasgowske deklaracije
-
250+
podpisnikov, ki so že objavili klimatski akcijski načrt
-
5
podpisnikov iz Slovenije
Naše zaveze
Ekošola
Ekošola je mednarodni program in največja mreža vzgojno-izobraževalnih ustanov, ki spodbuja izvajanje okoljskih vsebin in trajnostnega razvoja, ter je edini mednarodno priznani program Fundacije za okoljsko izobraževanje (FEE).
BSIS - Business School Impact System
Ekonomska fakulteta je prejemnica certifikata od leta 2018 dalje. Od takrat na vsaka tri leta meri svoj vpliv na Slovenijo.
Športnikom prijazno izobraževanje
Ekonomska fakulteta je bila ena prvih fakultet v Sloveniji, ki je leta 2019 prejela certifikat Športnikom prijazno izobraževanje, ki ga podeljuje Olimpijski komite Slovenije.